background

Güneş Enerji Santralleri

Güneş Enerjisi SantraliGüneş Enerjisi Santralleri Altınoluk Enerji A.Ş., tamamen güneş enerji santrallerine odaklanmış olan Altınoluk Enerji A.Ş.Solar ekibiyle Türkiye’de ...

Güneş Enerji Santralleri

Güneş Enerjisi SantraliGüneş Enerjisi Santralleri

Altınoluk Enerji A.Ş., tamamen güneş enerji santrallerine odaklanmış olan Altınoluk Enerji A.Ş.Solar ekibiyle Türkiye’de ve yurt dışında, çatı ve arazi tipi güneş enerji santralleri için tüm mühendislik, tedarik ve kurulum hizmetlerini sunmaktadır.

Arazi Tipi Güneş Enerjisi Santralleri

Dünyanın birçok ülkesinde güneş enerjisinden elektrik üretimi trendinin yükseldiği ve yükselmeye devam ettiği enerji marketinde, Altınoluk Enerji A.Ş.Türkiye’de gerek yatırımcı gerekse EPC kimliği ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Aktif olarak Türkiye, Ukrayna, Filistin’de bu alandaki faaliyetlerini sürdüren Altınoluk Enerji A.Ş., Doğu ve Batı Avrupa’daki faaliyetlerini genişletmek için iş geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çatı Tipi Güneş Enerjisi Santralleri

Türkiye’de elektrik bedellerindeki artış ve mevzuatın çatı üzeri güneş enerji santrallerine izin vermesi ile ciddi bir yatırım olanağı oluşan bu alandaki faaliyetlerine hız veren Altınoluk Enerji A.Ş., fizibilite ve mevzuatsal uygunluktan bakım onarım faaliyetlerine kadar tüm hizmetleri kendi bünyesinde vermektedir. Şu ana kadar Türkiye’de 4 projeyi devreye almış ve 8 proje de devreye alma aşamasındadır.

Paket Sistemler

Özellikle şebekeden uzak veya şebekenin zayıf olduğu bölgelerde ihtiyaç duyulan enerjinin fosil yakıtlardan sağlandığı projeler için proje bazında paket sistemler oluşturarak Türkiye’de ve Afrika’daki müşteri portföyüne hizmet vermektedir. Projeye özel çözümler aşağıda belirtilmiştir.
- Mikrogrid sistemler
- Dizel+güneş sistemler
- Sulama Sistemleri